Wielkanoc na polskim stole – 2017

Wielkanoc  na polskim stole – 2017

Wielkanoc  na polskim stole W piątek 31 marca 2017 r.  po raz 8. odbył się w naszej szkole konkurs „Wielkanoc na polskim stole”                 Uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowali polskie potrawy wielkanocne, które konkurowały w dwóch kategoriach : potraw słodkich i potraw słonych. Jury,  w skład ,… Czytaj więcej »

Zajęcia profilaktyczne „Stop agresji i cyberprzemocy, wybieram bezpieczne życie”

Zajęcia profilaktyczne „Stop agresji i cyberprzemocy, wybieram bezpieczne życie”

Zajęcia profilaktyczne „Stop agresji i cyberprzemocy, wybieram bezpieczne życie” odbyły się w dniach 17 III – 23 III 2017 r. we wszystkich klasach pierwszych. Zajęcia prowadził aspirant sztabowy  pan Tomasz Totko z Komendy powiatowej w Dębicy.   Cyberprzemoc to inaczej przemoc z użyciem mediów elektronicznych – Internetu i telefonów komórkowych. Do działań zaliczanych jako cyberprzemoc… Czytaj więcej »

Spotkanie z grupą rekonstrukcyjną „Pasjonaci Ożywionej Historii”

27 marca br. uczniowie z klas Ia, Ic, Ig1, Ig2, Ir wzięli udział w spotkaniu z grupą rekonstrukcyjną „Pasjonaci Ożywionej Historii”. Dzięki ich wizycie dowiedzieliśmy się, jakie rodzaje broni były używane podczas II wojny światowej. Z militariami zapoznaliśmy się nie tylko w teorii, ale również w praktyce. Mieliśmy możliwość przymierzyć umundurowanie żołnierskie oraz posłużyć się… Czytaj więcej »

22 Marca Światowy Dzień Wody

Z okazji Światowego Dnia Wody, który przypada 22 marca został przeprowadzony w naszej szkole wśród wszystkich klas pierwszych konkurs o wodzie. Każdy z uczestników mógł przesłać zdjęcie związane z tą tematyką. Prace można było nadsyłać od 6 do 20 marca. Konkurs cieszył dużym zainteresowaniem Miał on na celu uzmysłowić uczniom, jak ważną rolę w naszym… Czytaj więcej »

Recytatorzy są wśród nas

Gabriela Wodzień, uczennica klasy 1g1 , zajęła 3 miejsce w 62 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim (etap powiatowy) i tym samym zakwalifikowała się do dalszej części zawodów. Etap rejonowy odbędzie się 5.04.2017 r. w Sędziszowie Małopolskim. Gratulujemy sukcesu!

Wernisaż wystawy „Rysunków i Projektów” uczniów klas reklamy

W dniu 17.03.2017r. w sali debiutów Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy odbył się wernisaż wystawy „Rysunków i Projektów” wykonanych przez uczniów klas reklamy z ZSE w Dębicy. Pokazane prace obrazują tematykę zajęć z rysunku i podstaw projektowania różnych form reklamy wizualnej. Wystawa potrwa do 17.04.2017r. ZAPRASZAMY do odwiedzenia Galerii MOK przy ulicy Akademickiej 8… Czytaj więcej »

„Trucizny z domowego komina”

23 marca 2017 został rozstrzygnięty konkurs „Trucizny z domowego komina” organizowany przez Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie – Osiedlu. Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych przygotowali łącznie 36 prac konkursowych: prace plastyczne i prezentacje multimedialne na ten temat. Zuzanna Piątek za pracę plastyczną zdobyła I miejsce, Wiktoria Kosińska II miejsce, a za prezentacje multimedialną… Czytaj więcej »