XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej

„Święty Jacek – wzór ewangelizacji” 27 lutego 2019 roku w Tarnowie Urszula Hendras  (I g2) reprezentując naszą szkołę w etapie diecezjalnym zakończyła go sukcesem uzyskując tytuł Finalisty Etapu Diecezjalnego Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. W tym roku bohaterem olimpiady był św. Jacek jako wzór ewangelizacji. Temat bardzo wdzięczny, ale i trudny, ponieważ trzeba było się zmierzyć… Czytaj więcej »

„Miłość dociera wszędzie …” – koncert charytatywny

„Miłość dociera wszędzie …” – koncert charytatywny

„W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra” -  te słowa były dla grupy uczniów z klasy 3b ( Aleksandry Kuty, Klaudii Hołowickiej, Justyny Zielińskiej, Adriana Żurka, Justyny Jałowiec, Pauliny Jałowiec, Sylwii Janaś, Radosława Bielendy, Sabiny Grdeń ), z kasy 3g1 ( Anity Szpary, Gabrieli Wodzień, Dawida Przybyło ) oraz uczennic z klasy 2g2  (… Czytaj więcej »

Sukces uczennic na okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Rzeszowie

Sukces uczennic na okręgowej Olimpiadzie Wiedzy  o Żywieniu i Żywności w Rzeszowie

W dniu 11 stycznia 2019r. w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowej XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w których wzięły udział Klaudia Wyczałek i Joanna Bała z klasy IVg2. Uczennice wykazały się dużą wiedzą na temat żywności, jej przetwórstwa oraz wpływu na zdrowie i zajęły wysokie punktowane miejsca. Po olimpijskich zmaganiach wspólnie z opiekunką… Czytaj więcej »

UNIHOKEJ: ŚCISŁA CZOŁÓWKA I AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI

UNIHOKEJ: ŚCISŁA CZOŁÓWKA I AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI

Końcem grudnia żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w finale wojewódzkim unihokeja, który odbył się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Po całodniowych, wyczerpujących zmaganiach z najlepszymi drużynami regionu (Krosno, Rzeszów, Dynów, Sanok, II LO Dębica) nasze panie zajęły ostatecznie 6. miejsce. Wynik ten daje przepustkę i otwiera drogę do Mistrzostw Polski (XXVI… Czytaj więcej »

Uczennice Ekonomika pomagają przy organizacji Orszaku Trzech Króli

Uczennice Ekonomika pomagają przy organizacji Orszaku Trzech Króli

6 stycznia 2019 r., podobnie jak w latach ubiegłych, uczennice naszej Szkoły zaangażowały się w pomoc przy organizacji Orszaku Trzech Króli w Dębicy. We wczesnych godzinach przedpołudniowych pierwsza grupa zajęła się zdobieniem jedliną barierek służących za zagrody dla owieczek na rynku dębickim. Mimo mrozu i wczesnej pory udało się sprawnie wykonać te prace. Po zakończeniu… Czytaj więcej »

XIII Sejmik Ekologiczny pt. „Włącz myślenie, szanuj jedzenie”

XIII Sejmik Ekologiczny pt. „Włącz myślenie, szanuj jedzenie”

12 grudnia 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy odbył się  XIII Sejmik Ekologiczny pt. „Włącz myślenie, szanuj jedzenie”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z klas: 2g2, 3g1, 4g1 i 4g2, którzy wysłuchali  wystąpień zaproszonych gości i  dowiedzieli się o skali zjawiska marnowania żywności i sposobach zapobiegania. Statystyczny Polak marnuje 235 kg żywności… Czytaj więcej »