Opłatkowe spotkanie członków Szkolnego Klubu HDK

Opłatkowe spotkanie członków Szkolnego Klubu HDK

„DAR KRWI JEST DAREM SERCA, DAREM NADZIEI” Kochani Krewniacy, W  Nowym Roku pełni nadziei spoglądamy w przyszłość i życzymy wszystkim Krwiodawcom i ich najbliższym  dużo zdrowia, szczęścia, pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń i wielu sukcesów.  Z wyrazami podziękowania za nieoceniony dar serca: Prezes  Alicja Lipa oraz opiekun Szkolnego Klubu Honorowych Krwiodawców Anna Didyk – Żołądek.  … Czytaj więcej »

Olimpiada Przedsiębiorczości

Olimpiada  Przedsiębiorczości

7 grudnia  2017r. odbyły się w naszej szkole eliminacje I stopnia  XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasłem przewodnim tegorocznych zawodów jest „Sukces w biznesie – ludzie, wizerunek, strategia”. W eliminacjach wzięło udział  20  uczniów z klas Technikum Ekonomicznego. Do eliminacji okręgowych Olimpiady, które odbędą się  1 marca 2018r.  w Krakowie wg szacunkowych progów punkowych podanych przez organizatorów… Czytaj więcej »

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

8  listopada  2017r. odbyły się w naszej szkole eliminacje I stopnia XXXI edycji Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Hasło przewodnie tegorocznych zawodów brzmi „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.  W eliminacjach wzięło udział  8  uczniów z klas Technikum Ekonomicznego. Do eliminacji okręgowych Olimpiady, które odbędą się  12 stycznia 2018r.  w Rzeszowie zakwalifikowała się uczennica klasy IIA  Lesiak Weronika. Gratulujemy i… Czytaj więcej »

VIII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

VIII POWIATOWY KONKURS  JĘZYKA NIEMIECKIEGO

„FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE  IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“ dla szkół gimnazjalnych Tradycją stało się, że tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy przybywają uczniowie szkól gimnazjalnych powiatu dębickiego, aby wziąć udział w konkursie języka niemieckiego oraz poznać naszą szkołę.   19 grudnia 2017 roku gościliśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy 25… Czytaj więcej »

XII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

XII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

„FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“  Grudzień to miesiąc obfitujący w wiele wydarzeń przygotowanych z myślą o miłośnikach języka Goethego i Schillera. Po wyprawie uczniów Ekonomika na bożonarodzeniowe jarmarki do stolicy Austrii Wiednia przyszedł czas na kolejną edycję Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern”. 14 grudnia 2017… Czytaj więcej »

Akademia Bożonarodzeniowa

Akademia Bożonarodzeniowa

21 grudnia w naszej szkole panował świąteczny klimat. Najpierw cała społeczność Ekonomika wzięła udział w bożonarodzeniowej akademii. Przepiękna, tematyczna dekoracja, polskie kolędy i okolicznościowe recytacje wprawiły wszystkich w uroczysty nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia okolicznościowe od pani dyrektor dopełniły całości akademii. Nastrój świąteczny panował także w klasach podczas wigilii klasowych. Na stołach gościły… Czytaj więcej »

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej chłopców

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej chłopców

18 grudnia 2017 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy rozegrano Powiatową Licealiadę w Piłce Siatkowej chłopców. W zawodach wzięło udział dziesięć szkół ponadgimnazjalnych. Nasi chłopcy po ciężkiej walce zajęli tylko piątą lokatę, turniej wygrali gospodarze, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z II LO w Dębicy, a… Czytaj więcej »

Ogólnopolski sukces uczennicy Ekonomika

Ogólnopolski sukces uczennicy Ekonomika

Daria Szewc z klasy IIIb technik ekonomista uzyskała tytuł Finalisty III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Wyróżnienia za wysokie wyniki w zawodach okręgowych otrzymali Klaudia Lekki i Dawid Krawczyk z tej samej klasy. W Olimpiadzie brało udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowano 62 osoby z 40 szkół. Etap centralny III… Czytaj więcej »