I miejsce w XV POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

27 listopada 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 miała miejsce XV edycja Powiatowego  Konkursu  Ekologicznego „Odkryj na nowo powiat dębicki”. W kategorii wiedzowej tego konkursu uczennice klasy 2g2: Daria Klich i Urszula Hendras zajęły I miejsce. Wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zagadnień ekologicznych, jak i historii i geografii naszego powiatu. W kategorii multimedialnej III… Czytaj więcej »

Tydzień Edukacji globalnej

Tydzień Edukacji globalnej

W dniach 18 -23 listopada nasza szkoła świętowała Tydzień Edukacji globalnej. W krótkiej audycji uczniowie mogli się zapoznać z etymologią tego przedsięwzięcia oraz zostali zachęceni do udziału w internetowym wyzwaniu. Organizacja Narodów Zjednoczonych dąży do stworzenia lepszej przyszłości dla każdego człowieka. W 2015 roku światowi przywódcy zebrali się aby opracować Agendę 2030 zawierającą 17 Celów… Czytaj więcej »

Zawody okręgowe V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Zawody okręgowe V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

14 listopada 2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w etapie okręgowym V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Program olimpiady obejmuje wiedzę i umiejętności z zakresu tematu wiodącego, którym w tym roku jest „Gospodarstwo domowe, jako podmiot ekonomiczny gospodarki rynkowej” oraz problematykę ogólnoekonomiczną. W ZSE w Mielcu rywalizowało dwudziestu pięciu uczniów reprezentujących sześć szkół z terenu województw podkarpackiego… Czytaj więcej »

Weź przyszłość w swoje ręce – Finanse oczami licealisty

W dniu 7 listopada  2019 roku studenci Wydziału Ekonomii Uniwersytetu Rzeszowskiego, pod kierunkiem mgr Magdaleny Wiercioch, przeprowadzili warsztaty w ramach projektu edukacyjnego „Weź przyszłość w swoje ręce – Finanse oczami licealisty”, współfinansowanego ze środków Narodowego Banku Polskiego. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy 3A TE i 1C TH. Warsztaty miały na celu poszerzenie wiedzy uczestników… Czytaj więcej »

Akcja – „Szkoła do hymnu”

Akcja – „Szkoła do hymnu”

Szanowni Państwo, w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła do hymnu”. W tym roku do wspólnego śpiewania hymnu, w piątek, 8 listopada o godz. 11:11, przystąpiło w sumie 4 121 529 uczniów oraz 405 399 nauczycieli w całej Polsce i poza granicami kraju. Łącznie swój udział w akcji zgłosiło 20… Czytaj więcej »

Akcja „Szkoła pamięta”

Akcja „Szkoła pamięta”

Szanowni Państwo,  w imieniu Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego bardzo serdecznie dziękuję za włączenie się do naszej akcji „Szkoła pamięta”, która miała swój finał w piątek, 25 października br. Celem inicjatywy było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu czy społeczności. Do akcji „Szkoła pamięta” przyłączyło… Czytaj więcej »

Sadzenie drzew miododajnych

Sadzenie drzew miododajnych

12 listopada 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i innych szkół średnich z powiatu dębickiego włączyli się w akcję sadzenia miododajnych drzew w ramach kampanii edukacyjnej  „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie” Młodzież zasadziła pół setki drzew (klon, lipa, akacja), z których pszczoły będą mogły pozyskiwać nektar i pyłek kwiatowy. Prowadzona akcja ma… Czytaj więcej »

Rusza jubileuszowa XX edycja akcji GÓRA GROSZA

Rusza jubileuszowa XX edycja akcji GÓRA GROSZA

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”  (Papież Franciszek)   W naszej szkole w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku zostanie przeprowadzona wielka zbiórka monet. Akcja  GÓRA GROSZA organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, a koordynatorką  akcji jest Elżbieta Prządka. Patronat nad… Czytaj więcej »

WYWIADÓWKA

WYWIADÓWKA

Zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas na spotkanie wywiadowcze w środę  20 listopada o godzinie 16.00. Rodzice uczniów klas pierwszych proszeni są o przybycie o godzinie 15.45 na spotkanie z dyrekcją szkoły na nową salę gimnastyczną. Spotkanie z wychowawcami poszczególnych klas odbędzie się w salach: 

Sukces zespołu z Ekonomika na Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

Sukces zespołu z Ekonomika na Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej

6 listopada reprezentantki naszej szkoły Justyna Pomykacz, Łojek Kinga, Emilia Szanduła  za wykonanie własnej interpretacji piosenki „ Czarny chleb” zajęły 3 miejsce na  IV Powiatowym Festiwalu  Piosenki i Pieśni Patriotycznej „ Polski my naród..”. Festiwal został zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie wraz z Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie Osiedlu, w sposób… Czytaj więcej »