Polecany artykuł

80-lecie EKONOMIKA

    JUBILEUSZ 80-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IMIENIA JANUSZA KORCZAKA W DĘBICY   W 2016 roku przypada osiemdziesiąta rocznica powołania Szkoły Przysposobienia Kupieckiego – kolebki Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Janusza Korczaka w Dębicy. W poczuciu szacunku dla pokoleń budujących historię i tradycję szkoły od 1936 roku, pragniemy w godny sposób uczcić tę szczególną rocznicę. Decyzją dyrektora… Czytaj więcej »

Pożegnanie roku szkolnego 2015/2016

Wakacje!!!        Dzień 24 czerwca 2016 roku był dniem wyjątkowym. Oczywiście to czas niezwykle wyczekiwany przez naszą młodzież, ponieważ pożegnaliśmy rok szkolny i rozpoczęliśmy upragnione wakacje. Jednak był to dzień niezwykły z innego powodu. Oprócz nagrodzonych uczniów, którzy na forum szkoły otrzymali świadectwa z paskiem, społeczność ekonomika była świadkiem uroczystego wręczenia nagród przez dyrektora wydziału… Czytaj więcej »

Zbiórka majowa PCK – „DAĆ LUDZIOM RADOŚĆ”

Zbiórka majowa PCK – „DAĆ LUDZIOM RADOŚĆ”

„Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, co posiada – jest wielki przez to, czym potrafi dzielić się z innymi, jest wielki przez serce”.                                                         Jan Paweł II   8 maja 2016 roku wolontariusze Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy wzięli udział w majowej kweście czerwonokrzyskiej,  przeznaczonej na letni wypoczynek dzieci z  rodzin najniżej uposażonych… Czytaj więcej »

Zryw wolnych serc w Ekonomiku

Zryw wolnych serc w Ekonomiku

1 czerwca 2016 roku o godzinie 1200  w sali gimnastycznej naszej szkoły zebrała się młodzież klas  I i II wraz z nauczycielami, aby uczestniczyć w akcji programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty”. Przedstawiciel policji starszy aspirant pan Tomasz Totko zachęcił młodzież do wykonania gestu „Zrywu wolnych serc”- serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności… Czytaj więcej »

XV-Jubileuszowa Edycja Turnieju Wiedzy o Bankowości i Rynku Kapitałowym

„Z bankiem przez życie” czyli  XV-Jubileuszowa Edycja Turnieju Wiedzy o Bankowości i Rynku Kapitałowym  Turniej organizowany jest od 2002 roku. Tegoroczna jubileuszowa edycja turnieju pod hasłem „Z bankiem przez życie” odbyła się 19 maja 2016 roku.  Turniej poprzedzony został szkoleniem przeprowadzonym przez pracowników banku BPH nt. „Racjonalne oszczędzanie i inwestowanie” oraz warsztatami z zakresu promocji banku prowadzonymi przez  nauczycieli… Czytaj więcej »

Uczniowie ZSE na prelekcji pt. ” Zbrodnia wołyńsko-małopolska”

Uczniowie ZSE na prelekcji pt.  ” Zbrodnia wołyńsko-małopolska”

Dnia 28 kwietnia 2016 roku uczniowie klas drugich ZSE uczestniczyli w spotkaniu z dr. Arturem Brożyniakiem z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Odbyło się ono w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Spotkanie zorganizowali pracownicy tamtejszej biblioteki, za co serdecznie dziękujemy. Prelekcja pt. ” Zbrodnia wołyńsko-małopolska” miała na celu pokazać jak straszne ludobójstwo miało… Czytaj więcej »