Badmintonistki „Ekonomika” mistrzyniami województwa

Badmintonistki  „Ekonomika” mistrzyniami województwa

W hali Zespołu Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Nowej Dębie rozgrywano Finał Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie – gry drużynowe. Do zawodów przystąpiło osiem najlepszych drużyn z podkarpacia. Nasze dziewczęta pokonujac  rywalki grupowe: 3:0 ZS Sokołów Małopolski, 3:0 I LO Przemyśl i 3:0 ZS Nr 1 Sanok, awansowały do półfinału z pierwszego miejsca. Po zacietym… Czytaj więcej »

Olimpiada Języka Angielskiego

W listopadzie, w naszej szkole odbyła się Olimpiada Języka Angielskiego. Największą liczbę punktów otrzymał Paweł Erazmus z klasy 2a. Gratulacje! Opiekę sprawowała p. A. Rafalczuk-Rogowska.

Kuchnia współczesna – Ryby w polskiej kulturze kulinarnej

Kuchnia współczesna –   Ryby w polskiej kulturze kulinarnej

„Kuchnia współczesna –  Ryby w polskiej kulturze kulinarnej”   to hasło konkursu, który odbył się w naszej szkole 21 listopada 2014 roku.   Gościliśmy trzy drużyny z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku, Zespołu Szkół Zawodowych w Pustkowie,  Zespołu Szkół Agro -Technicznych w Ropczycach.  Naszą szkołę reprezentowały Kinga Łojek, Gabriela Kulig, Magdalena Ciebień, … Czytaj więcej »

Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek.

Uwaga!!! Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy organizuje już po raz piąty Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek. Organizatorzy stawiają sobie za cel ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania, śpiewu zespołowego, poznawanie nieznanych, czy zapomnianych polskich kolęd oraz pastorałek . Zainteresowanych konkursem proszę o kontakt z nauczycielami –polonistami, bądź bezpośrednio do mnie. Termin zgłoszenia upływa 7 stycznia 2015 roku!!!… Czytaj więcej »

Szlachetna Paczka w Ekonomiku

Szlachetna Paczka w Ekonomiku

Od 1 grudnia  2014 roku w naszej szkole trwała akcja „Szlachetna Paczka”, w którą była zaangażowana cała społeczność szkoły. Została wybrana bardzo biedna rodzina z powiatu mieleckiego. Uczniowie z poszczególnych klas a także  nauczyciele  przynosili produkty żywnościowe, chemiczne, używaną odzież oraz pieniądze za które były kupowane potrzebne dla rodziny produkty a także  nowa odzież, buty… Czytaj więcej »

Wycieczka szkolna do Wiednia na bożonarodzeniowe jarmarki

Wycieczka szkolna do Wiednia na bożonarodzeniowe jarmarki

W dniach od 4 do 5  grudnia 2014 roku młodzież naszej szkoły wraz z opiekunami nauczycielami języków obcych  odwiedziła stolicę Austrii – Wiedeń. Głównym celem wyprawy było poznanie pięknych zabytków Wiednia oraz wizyta na bożonarodzeniowych jarmarkach. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z Dębicy w kierunku Czech, a później do Austrii. Około godziny 13 dotarliśmy do Wiednia i… Czytaj więcej »

Jak prawidłowo pielęgnować swoją cerę?

Jak prawidłowo pielęgnować swoją cerę?

28 listopada 2014 roku w klasach 4c i 4r odbyło się spotkanie z doradcą do spraw pielęgnacji i wizażu panią Iwoną Kosztyło oraz z przedstawicielką Akademii Zdrowia i Urody panią Anną Kucharską. Uczennice miały możliwość zarówno  zapoznania się z kosmetykami firmy Mary Kay, które prezentowała pani Iwona Kosztyło, jak i uczestniczenia w pokazowym makijażu z… Czytaj więcej »

XI Rejonowa Olimpiada o uzależnieniach i ich konsekwencjach

XI Rejonowa Olimpiada o uzależnieniach i ich konsekwencjach

XI Rejonowa Olimpiada o uzależnieniach i ich konsekwencjach 10 listopad 2014 r. 10 listopada 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyła się  XI Rejonowa Olimpiada o uzależnieniach i ich konsekwencjach. W olimpiadzie wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: I LO w Dębicy, II LO w Dębicy, ZS Nr 2 w Dębicy,  ZSZ Nr 1… Czytaj więcej »

I miejsce w Powiatowych Zawodach w piłce siatkowej dziewcząt.

I miejsce w Powiatowych Zawodach w piłce siatkowej dziewcząt.

Drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy wywalczyła pierwsze miejsce w Powiatowych Zawodach w piłce siatkowej dziewcząt Drużyny z naszego powiatu podzielone zostały na trzy grupy w których rywalizowały ze sobą. Nasze dziewczęta, po rozegraniu meczy grupowych uplasowały się na pierwszym miejscu i awansowały do  ścisłego finału, razem z dziewczętami z „Kwiatka” oraz ZS z Pustkowa.W… Czytaj więcej »