Polecany artykuł

80-lecie EKONOMIKA

    JUBILEUSZ 80-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH IMIENIA JANUSZA KORCZAKA W DĘBICY   W 2016 roku przypada osiemdziesiąta rocznica powołania Szkoły Przysposobienia Kupieckiego – kolebki Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Janusza Korczaka w Dębicy. W poczuciu szacunku dla pokoleń budujących historię i tradycję szkoły od 1936 roku, pragniemy w godny sposób uczcić tę szczególną rocznicę. Decyzją dyrektora… Czytaj więcej »

XV-Jubileuszowa Edycja Turnieju Wiedzy o Bankowości i Rynku Kapitałowym

„Z bankiem przez życie” czyli  XV-Jubileuszowa Edycja Turnieju Wiedzy o Bankowości i Rynku Kapitałowym  Turniej organizowany jest od 2002 roku. Tegoroczna jubileuszowa edycja turnieju pod hasłem „Z bankiem przez życie” odbyła się 19 maja 2016 roku.  Turniej poprzedzony został szkoleniem przeprowadzonym przez pracowników banku BPH nt. „Racjonalne oszczędzanie i inwestowanie” oraz warsztatami z zakresu promocji banku prowadzonymi przez  nauczycieli… Czytaj więcej »

Uczniowie ZSE na prelekcji pt. ” Zbrodnia wołyńsko-małopolska”

Uczniowie ZSE na prelekcji pt.  ” Zbrodnia wołyńsko-małopolska”

Dnia 28 kwietnia 2016 roku uczniowie klas drugich ZSE uczestniczyli w spotkaniu z dr. Arturem Brożyniakiem z rzeszowskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Odbyło się ono w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Dębicy. Spotkanie zorganizowali pracownicy tamtejszej biblioteki, za co serdecznie dziękujemy. Prelekcja pt. ” Zbrodnia wołyńsko-małopolska” miała na celu pokazać jak straszne ludobójstwo miało… Czytaj więcej »

TROPY DĘBICKIEGO EKONOMIKA – gra miejska

TROPY DĘBICKIEGO EKONOMIKA – gra miejska

Zespół Szkół Ekonomicznych im. J. Korczaka w Dębicy zaprasza uczniów gimnazjów do udziału w grze miejskiej „Tropy dębickiego Ekonomika”, która odbędzie się w 15 czerwca 2016 r. w Dębicy w godzinach 9.00-13.00. Gra jest zorganizowana z okazji 80-lecia istnienia Szkoły. Podczas naszej imprezy 5-osobowe zespoły gimnazjalistów będą wędrować po mieście rozwiązując podane zadania i zdobywając… Czytaj więcej »

Przegląd Filmowy „MULTIMEDIA HAPPY END”

Przegląd Filmowy „MULTIMEDIA HAPPY END”

  1. „Dzień babci” – film fab., 30 min., reż. Miłosz Sakowski; Grand Prix i Nagroda w kategorii Studencki Film Fabularny 13. Multimedia Happy End (MHE) Opis: Tomek potrzebuje pieniędzy. Oszukuje starszą kobietę metodą „na wnuczka”. Kiedy wydaje się, że wszystko idzie zgodnie z planem, kobieta nagle demaskuje oszusta i zamyka go w mieszkaniu. Staruszka proponuje… Czytaj więcej »

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego – Dębica 2016

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego – Dębica 2016

W dniu 26 kwietnia 2016 r. w Zespole Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego odbyły się po raz kolejny Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego. Naszą Szkołę reprezentowali: Bernadetta Skóra (IIIb), Monika Lik (IIb), Natalia Radzik (IIb), Gabriela Świder (IIb), Łukasz Wadas (IIIb) i Bartłomiej Mordyński (IIg2). W tym roku w kategorii szkół ponadgimnazjalnych uczniowie… Czytaj więcej »

Powiatowy Konkurs „Zdrowy styl życia mój rozsądny wybór”

Powiatowy Konkurs „Zdrowy styl życia mój rozsądny wybór”

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Dębicy ogłosiła konkurs pod hasłem „Zdrowy styl życia mój rozsądny wybór”  W konkursie wzięły udział następujące uczennice: Justyna Daniek                      1b Kinga Ciebień                        1r Wioletta Czapla                     1r Adriana Bąk                           1r Iwona Kiermasz                     2r Karolina Kloczkowska           2r Wiktoria Dragan                    2r Nagrodę otrzymały uczennice… Czytaj więcej »

XIV Rejonowy Przegląd Talentów

20 kwietnia 2016 roku w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbył się XIV Rejonowy Przegląd Talentów pod hasałem „Rozwijanie talentów drogą do zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień”. W przeglądzie wzięło udział 8 szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego zrzeszonych w Powiatowej sieci szkół Promujących Zdrowie – Rejon Dębica. I Liceum Ogólnokształcące w Dębicy II Liceum Ogólnokształcące… Czytaj więcej »

Jubileuszowa „Cywilizacja Miłości” w roku jubileuszu „Ekonomika”

Już po raz dziesiąty Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przeprowadził Powiatowy Konkurs „Cywilizacja Miłości” dedykowany św. Janowi Pawłowi II. W tym roku jubileusz konkursu zbiegł się z jubileuszem 80-lecia organizatora konkursu – dębickiego „Ekonomika”. Impreza wieńcząca tegoroczne zmagania konkursowe odbyła się w D.K. „Kosmos”, dzięki pomocy Urzędowi Miasta, w poprzednich latach odbywała… Czytaj więcej »

Zakończenie roku szkolnego klas IV

Zakończenie roku szkolnego klas IV

W dniu 29 kwietnia 2016r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyła się uroczysta akademia zakończenia roku szkolnego klas IV. W czasie uroczystości zostali nagrodzeni abiturienci, którzy zakończyli szkołę z wyróżnieniem, odznaczali się swoim zaangażowaniem w życie szkoły – poprzez udział w zawodach, działalność charytatywną czy honorowe oddawanie krwi. Spośród najlepszych wytypowano pięć uczennic, które… Czytaj więcej »