Kolejny bój braci Gleniów

W samo południe w dniu 25 stycznia 2017 roku w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie rozpoczęła się uroczysta gala podsumowująca VI edycję ogólnopolskiego konkursu historycznego „Bój o czapkę kpt. Antoniego Stawarza”. W zmaganiach, które rozgrywały się w dniu 18 listopada 2016 roku również w murach muzeum, wzięły udział dwuosobowe zespoły reprezentujące kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z… Czytaj więcej »

FINAŁ „Góry Grosza”

„Nigdy nie jesteśmy na tyle biedni,  aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”. Mikołaj Gogol  Członkowie Szkolnego Klubu PCK w dniach 28 listopada do 9 grudnia przeprowadzili zbiórkę monet. Zebrane środki trafią do najbardziej potrzebujących dzieci przebywających w Domach Dziecka i rodzinach zastępczych. Utworzona komisja czuwała nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia. Zgromadzone pieniądze… Czytaj więcej »

MAMY LAUREATKĘ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY

MAMY LAUREATKĘ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY

Monika Lipa z klasy IV c TH, zdobyła 5 miejsce w Polsce i uzyskała tytuł Laureata II Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Finalistką tej Olimpiady została Wiktoria Pyińska z tej samej klasy. Wyróżnienia za wysokie wyniki w zawodach okręgowych otrzymali Klaudia Lekki z kl. IIb, Marzena Nowak z kl. 4c oraz Krystian Chwał z kl…. Czytaj więcej »

Szkolna Wycieczka do Pragi na bożonarodzeniowe jarmarki

08. grudnia, godzina 0:00 – to moment,  na który z niecierpliwością czekało 47 uczniów naszej szkoły, uczestników wycieczki do stolicy Czech na bożonarodzeniowe jarmarki. Uśmiechnięte mimo późnej pory twarze, (jakże inne niż na szkolnych korytarzach), ciężkie i wypchane po brzegi torby plecaki, walizki, w rękach telefony, aparaty, smart fony, a w głowach tylko jedna myśl… Czytaj więcej »

Uczniowie jak studenci!

Uczniowie jak studenci!

Uczniowie klasy 4a i b po raz kolejny w czwartek 15 grudnia mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach prowadzonych przez doktorantkę Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie panią mgr Małgorzatę Leśniowską-Gontarz. Tematem warsztatów było – „Cechy charyzmatycznego lidera na przykładzie Billa Gatesa – twórcy korporacji Microsoft”. Przyszli ekonomiści na podstawie rozdanych materiałów… Czytaj więcej »

STUDNIA DLA POŁUDNIA

Ponad 663 miliony ludzi na świecie nie ma dostępu do czystej wody, a 2,5 miliarda do godnych warunków sanitarnych.Dlatego po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Studnia dla Południa” . Jej celem było zebranie pieniędzy dla osób, które nie mają dostępu do czystej wody, a tym samym poprawienie jakości ich życia. W… Czytaj więcej »

I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

7 grudnia 2016 roku odbył się  I etap Ogólnopolskiej  Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie, której celem jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu szeroko pojmowanej problematyki dotyczącej m.in. państwa, prawa, zasad i procedur demokratycznych, Unii Europejskiej oraz Praw człowieka. Uczniowie podczas godzinnego rozwiązywania testu… Czytaj więcej »