Salon maturzystów 2015 / 2016

Salon maturzystów 2015 / 2016

22 września 2015 uczniowie klas maturalnych wraz z wychowawcami i opiekunami wzięli udział w „Salonie Maturzystów” na Politechnice Rzeszowskiej. Uczestnicy wysłuchali wykładów poświęconych egzaminom maturalnym: „Przede wszystkim myśl – jak zdać dobrze egzamin maturalny z matematyki” Prowadzący: Piotr Ludwikowski „Jak osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym z języka obcego” Prowadzący: Anna Staroń „Jak osiągnąć wysoki wynik na… Czytaj więcej »

Wycieczka – Przyroda powiatu dębickiego

Wycieczka – Przyroda powiatu dębickiego

2 października 2015 r. młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz dzieci z Domu Dziecka Hanka brały udział w wycieczce „Przyroda powiatu dębickiego”. W tym roku odwiedziliśmy Gminę Pilzno. Wycieczkę rozpoczęliśmy od Parku Miniatur w Lipinach. Podziwialiśmy zminiaturyzowane zagrody, domy i inne budynki, charakterystyczne dla polskiej wsi z przełomu wieku XIX i XX.  Zobaczyliśmy również porcelanowe postacie… Czytaj więcej »

Sprzątanie Świata 2015

Sprzątanie Świata 2015

W dniu 23 września 2015 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”, której hasłem przewodnim było: „Wyprawa – poprawa”. W ramach tegorocznej edycji kampanii zwracamy uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Wskazanie, że poza obowiązkami, mamy również prawa,… Czytaj więcej »

Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków

25. września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Przy przepysznych wypiekach, sporządzonych według oryginalnych przepisów z Wielkiej Brytanii i Niemiec i dźwiękach muzyki z tamtejszych krajów, zastanawialiśmy się nad celem uczenia się języków obcych oraz zaczytywaliśmy się w publikacjach z naszej Szkolnej Biblioteczki Językowej. W spojrzeniu na języki obce z innej perspektywy pomogły nam humorystyczne filmiki prezentujące… Czytaj więcej »

POMÓŻ UCZNIOM W NEPALU!

POMÓŻ UCZNIOM W NEPALU!

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (IASL) apeluje o pomoc w odbudowie bibliotek szkolnych w Nepalu   POMÓŻ UCZNIOM W NEPALU! WEŹ UDZIAŁ W ZBIÓRCE PIENIĘDZY na odbudowę wiejskiej szkoły w Bakrang-6 25 kwietnia 2015 r. trzęsienie ziemi o sile 7,8 o Richtera dotknęło ponad 8 mln Nepalczyków i zniszczyło wiele budynków; ok. 5000 szkół zostało zburzonych…. Czytaj więcej »

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę – 18 września 2015 roku  „Kościół liczy na Was, gdyż nieustannie potrzebuje waszej żywej wiary, entuzjazmu, twórczej miłości i dynamizmu nadziei”- mówił do maturzystów biskup tarnowski Andrzej Jeż podczas Mszy Świętej w Kaplicy Matki Boskiej Częstochowskiej . W pielgrzymce uczestniczyło około 1,5 tys. maturzystów z terenu Diecezji Tarnowskiej. Naszą szkołę… Czytaj więcej »

Wakacyjna nagroda Kasi

Wakacyjna nagroda Kasi

Uczennica klasy 4rg Katarzyna Grych kolejny raz  została nagrodzona w konkursie plastycznym organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dębicy. Konkurs pod hasłem „Zdrowe wakacje” został ogłoszony w czerwcu, natomiast jego  rozstrzygnięcie odbyło się pod koniec sierpnia. Konkurs miał na celu zachęcenie uczniów do spędzenia wakacji w trzeźwości i wolności od nałogów. Życzymy uczennicy… Czytaj więcej »

Witaj szkoło !

Witaj szkoło !

Uśmiechnięci, pełni energii i entuzjazmu po dwumiesięcznej przerwie spotkaliśmy się ponownie w murach naszej szkoły  na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2015/2016. Uroczystość rozpoczęli:  przewodniczący SU Kamil Florka  oraz skarbnik SU Sylwia Pazdur. Pan dyrektor Krzysztof Górecki w swoim przemówieniu życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce i wielu radosnych chwil, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej … Czytaj więcej »