Polecany artykuł

Ekonomik otrzymał tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY 2015

Ekonomik otrzymał tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY 2015

Po raz siedemnasty Perspektywy opublikowały Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Jego kapituła brała pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki z przedmiotów nieobowiązkowych oraz w przypadku techników rezultaty egzaminu zawodowego. W oparciu o te kryteria twórcy zestawiania wyłonili najlepszych 500 liceów i 300 techników. Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdziła, że Technikum w Zespole… Czytaj więcej »

Warsztaty grafika, rysunek, fotografia – RELACJA

Warsztaty grafika, rysunek, fotografia – RELACJA

Warsztaty, które odbyły się w naszej szkole były świetną okazją do zapoznania się z ofertą kierunku technik organizacji reklamy przez gimnazjalistów oraz odkrycie swoich możliwości. Mogli zasmakować pracy w profesjonalnym studiu fotograficznym, projektować w programach graficznych, a następnie wydrukować swoje prace, czy też poczuć się jak prawdziwi artyści stojąc przed sztalugą z pędzlem w ręku. Wszystko… Czytaj więcej »

WSPIERAMY DZIAŁANIA POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ

WSPIERAMY DZIAŁANIA POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ

WSPIERAMY DZIAŁANIA POLSKIEJ AKCJI HUMANITARNEJ. Uczniowie wszystkich klas I włączyli się jak co roku w akcję „Studnia dla Południa”. Tegoroczne hasło brzmi: „Ugaś z nami pragnienie w Somalii”. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na budowę studni w Somalii w rejonie Middle Shabelle, gdzie znajduje się 9 obozów dla osób przesiedlonych. Mieszka w nich ok. 3000 rodzin,… Czytaj więcej »

Profilaktyka z pasją

Profilaktyka z pasją

17 marca 2015 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne w klasach 1b,1c,1g1,1g2,1r, które przeprowadzili panowie Marcin Tyburczy i Robert Włoszek przedstawiciele „Fundacji Latarni.” Podczas spotkania panowie poruszali problem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, pornografii, cyberprzemocy. Informacje te były oparte na prawdziwych historiach i świadectwach z ich życia.    Wstrząsające historie, konsekwencje i skutki takiego… Czytaj więcej »

Młodzież Ekonomika odkrywa swoje predyspozycje edukacyjno-zawodowe

Młodzież Ekonomika odkrywa swoje predyspozycje edukacyjno-zawodowe

W dniach od 9 do 13 marca 2015 roku Młodzieżowe Centrum Kariery w Dębicy we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Dębicy realizowało cykl spotkań z młodzieżą klas trzecich  pod nazwą: „Odkrywanie swoich predyspozycji zawodowych kluczem do świadomego wejścia na rynek pracy”.  Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat lokalnego rynku pracy, możliwości zatrudnienia,… Czytaj więcej »

Ekonomik na podium

Ekonomik na podium

Zespół Szkół  Ekonomicznych w Dębicy wywalczył trzecie miejsce w turnieju unihokeja dziewcząt, który odbył się 10.03.2015 w ZST Mielec. (półfinał województwa) Zespoły rywalizowały w dwóch grupach podzielonych po dwóch zwycięzców swoich rejonów (Dębickiego, Mieleckiego, Stalowo Wolskiego) Po zmaganiach grupowych nasza drużyna uplasowała się na pierwszym miejscu i awansowała do meczów finałowych, gdzie zabrakło zaledwie jednego… Czytaj więcej »

I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

6 marca w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Brzostku odbył się I Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej  w Brzostku-Kleciach Uczniowie z Ekonomika w składzie: Urszula Błądzińska kl. 4R (wokal) Piotr Ryba kl. 4Rf (gitara) Krzysztof Braun 3RG (gitara) przedstawili utwór Pink pt.”Perfect” i zajęli II miejsce w kategorii zespół. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Link do przyszłości – spotkanie z Olgą Golonką

Link do przyszłości – spotkanie z Olgą Golonką

W czwartek 26 lutego 2015 r. - 50 uczniów z pięciu klas (1b, 1r, 2g2, 3rg i 4rf) uczestniczyło w spotkaniu z Olgą Golonką, Digital Marketing Manager z WSIiZ w Rzeszowie, w ramach projektu „Link do przyszłości” Więcej informacji o spotkaniu, na stronie biblioteki szkolnej –> kliknij aby wyświetlić

Spektakl „Nie zmuszaj mnie do nienawiści”

Spektakl „Nie zmuszaj mnie do nienawiści”

W dniu 20.02.2015 r. w Domu Kultury „Śnieżka”, przy okazji lokalnych konfrontacji artystycznych, odbyła się premiera spektaklu pt. „Nie zmuszaj mnie do nienawiści…” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Widowisko zatytułowane „Nie zmuszaj mnie do nienawiści…” to przypomnienie odległej historii o mitycznym pokoleniu nieszczęśliwych władców, o odwiecznych ludzkich… Czytaj więcej »