Podsumowanie zbiórki elektrośmieci

Podsumowanie zbiórki elektrośmieci

W wyniku naszej akcji „Aktywni dla klimatu” zebraliśmy ponad 5 ton elektroodpadów. W ciągu dwóch dni zebraliśmy 5340 kg elektrośmieci! Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny odebrała firma Remondis Electrorecykling zajmująca się unieszkodliwianiem  tego typu odpadów. Akcja spotkała się z pozytywnym odbiorem wśród społeczności szkolnej oraz mieszkańców Dębicy, a nawet firm i instytucji . Dziękujemy wszystkim,… Czytaj więcej »

Wyniki konkursu „Woda dla życia”

Wyniki konkursu „Woda dla życia”

Na konkurs wpłynęło26  prac. Jury w składzie: p. Z.Szafińska, p. D.Falarz, p. J.Staniec przyznało następujące miejsca: I miejsce Klaudia Klabacha – kl.1r II miejsce Paulina Walichowska – kl.1c III miejsce Paulina Micek – kl.1a   Wyróżnienie Maria Lesiak – kl.1c Monika Drąg – kl.1g2 Klaudia Warzecha – kl.1c   Gratulacje! Organizator: K.Szafińska-Stepaniak  

Discover Shakespeare’s World

Seminarium Discover Shakespeare’s World I miejsce w quizie o Szekspirze Dnia 10. 04.2014   uczniowie naszej szkoły wzięli udział w seminarium  poświęconym  Williamowi Szekspirowi pt. „Discover Shakespeare’s World”, które odbyło się w Zespole Szkół  nr 3 im. E. Kwiatkowskiego.  Po zakończeniu prezentacji o twórczości Szekspira i wiedzy z okresu epoki elżbietańskiej reprezentanci ze szkół  ponadgimnazjalnych rozwiązywali… Czytaj więcej »

Konkurs Wiedzy o krajach Anglojęzycznych

Konkurs Wiedzy o krajach Anglojęzycznych

Dnia 9 kwietnia  2014 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o krajach Anglojęzycznych  „Zdrowy styl życia”. Celem konkursu jest popularyzacja i promowanie zdrowego stylu życia oraz poznawanie  kultury obcojęzycznej. W tegorocznych rozgrywkach udział wzięło 20 reprezentantów szkół ponadgimnazjalnych: I LO w Dębicy im Władysława Jagiełły, II LO w Dębicy… Czytaj więcej »

Pisemny egzamin zawodowy zaliczony na 100%

Pisemny egzamin zawodowy zaliczony na 100%

Magdalena Ciak, Klaudia Pieniądz, Rafał Jabłoński i Agnieszka Żurowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy uzyskali tytuł FINALISTY XIX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, co zwalnia ich z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe z wynikiem 100%.  W dniach 3-4 kwietnia 2014 w  Rzeszowie, odbył się ogólnopolski finał  XIX Turnieju Wiedzy i Umiejętności Handlowo –… Czytaj więcej »

Dzień Otwarty Szkoły

Dzień Otwarty Szkoły

W dniu 21 marca 2014 w  Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy odbył się Dzień Otwarty Szkoły. Cała społeczność szkolna „Ekonomika” miała zaszczyt gościć w swoich progach gimnazjalistów wraz z opiekunami z ponad 40 szkół powiatu dębickiego. Program Dnia Otwartego obejmował: Zapoznanie z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny. Informację na temat praktyk… Czytaj więcej »

Wielkanoc na polskim stole

Wielkanoc  na polskim stole

Wielkanoc  na polskim stole… i nie tylko 1 kwietnia już po raz trzeci mogliśmy podziwiać w naszej szkole świątecznie udekorowane stoły wielkanocne a na nich uświecone tradycją smakowite potrawy. Pomysłodawczynią i koordynatorką wszystkich działań była mgr Marta Wypasek.   Konkurs, tak jak w poprzednich latach, odbył się w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika”… Czytaj więcej »

X Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych ”OGNIWKO 2014”

X Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych ”OGNIWKO 2014”

zorganizowali i przeprowadzili w dniach 21- 23. 03. 2014 r. członkowie Szkolnego Koła Historyczno Modelarskiego „Ogniwko” działającego przy ZSE w Dębicy pod opieką pana Wojciech Szerszenia przy szczególnej pomocy organizacyjno – menedżerskiej Pani Joanny Mazurkiewicz i Panów Janusza Chmiela i Artura Getlera. W konkursie wzięło udział 32 modelarzy ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych… Czytaj więcej »

Rodacy Bohaterom – paczka dla kombatantów

Rodacy Bohaterom – paczka dla kombatantów

„Wielkanocna akcja pomocy polskim kombatantom na Kresach Wschodnich” Pedagog szkolny  zachęca wszystkich uczniów do udziału w akcji charytatywnej „Wielkanocna akcja pomocy polskim kombatantom na Kresach Wschodnich”. Akcja potrwa do 25 IV 2014 roku. Paczki żywnościowe oraz zrobione własnoręcznie kartki świąteczne należy składać w gabinecie pedagoga. Rodacy Bohaterom – ogłoszenie do szkół – kliknij link, aby… Czytaj więcej »