OTRZĘSINY LICEALNE W „EKONOMIKU” – CZYLI SZTOS IMPREZA DLA DĘBICKIEJ MŁODZIEŻY!

OTRZĘSINY LICEALNE W „EKONOMIKU” – CZYLI SZTOS IMPREZA DLA DĘBICKIEJ MŁODZIEŻY!

Upłynęło zaledwie kilka miesięcy od pamiętnego Karnawału 2017, a za nami kolejna już, fenomenalna impreza w dębickim „Ekonomiku”! W czwartkowy wieczór (28 września) młodzież z „Kwiatka”, „Mechanika”, „Jagiełły”,”Wuchu”, 2LO, oraz oczywiście „Ekonomika” spotkała się na Wielkiej Integracji w murach placówki z 80-letnią tradycją. Na kilka godzin popularny „Zakon” przeobraził się w klub dyskotekowy z górnej… Czytaj więcej »

Wycieczka „Przyroda powiatu dębickiego”

Wycieczka „Przyroda powiatu dębickiego”

4 października 2017 uczniowie Ekonomika oraz dzieci z Domu Dziecka „Hanka” wzięli udział w wycieczce  „Przyroda powiatu dębickiego” W tym roku odwiedziliśmy Stobierną. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parku Owadów i Pajęczaków w Centrum Edukacji Ekologicznej. Dalej zobaczyliśmy Osadę Słowiańską, gdzie  poczuliśmy prawdziwie średniowieczną atmosferę.  Obserwowaliśmy  jak żyli w tamtych czasach nasi przodkowie, jakich używali sprzętów, jak… Czytaj więcej »

Sztafetowe biegi przełajowe młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

Sztafetowe biegi przełajowe młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

03 października 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy (na stadionie Mechanika) odbyły sie sztafetowe biegi przełajowe młodzieży ponadgimnazjalnych na dystansie 10 x 800m, w których oczywiście wzięli udział nasi uczniowie tj. Fołta Paweł, Gurga Szczepan, Maź Bartłomiej, Pulak Bartosz, Petryk Dominik, Szczepanek Bartosz, Drąg Dominik, Dąbrowski Kacper, Niemiec Przemysław, Warchoł… Czytaj więcej »

Uczniowie z klas gastronomicznych na Uniwersytecie Rzeszowskim

Uczniowie z klas gastronomicznych na Uniwersytecie Rzeszowskim

We wtorek  26.09.2017 r.  40 uczniów z Ekonomika  poczuło  się  jak studenci kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Uczestniczyli w wykładach i zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Biologiczno-Rolniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Część uczniów wysłuchała wykładu Pani dr Magdaleny Kwolek –Mirek  nt. ” Naturalne źródła witaminy C”. Następnie udali się do sali laboratoryjnej , gdzie wykonali oznaczenie zawartości… Czytaj więcej »

Wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie

Wycieczka  do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie

W związku z tegorocznym hasłem Światowego Dnia Ziemi „W kierunku natury” uczniowie klas 2b oraz grupa osób z klas 2g1 i 2g2 wzięli udział w wycieczce ekologicznej. Naszym głównym celem było poznawanie bioróżnorodności. W tym celu odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny a przy okazji Muzeum Przyrodnicze w Krakowie. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Ogród Doświadczeń im. S…. Czytaj więcej »

Sprzątanie Świata 2017

Sprzątanie Świata 2017

27 września 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, której hasłem przewodnim było: „Nie ma śmieci – są surowce” Zaopatrzeni w rękawice i worki uczniowie klas 2 g1 oraz 1c, zbierali pozostawione w lesie śmieci. Celem tegorocznej akcji jest zwrócenie uwagi, na to że przedmioty, które potocznie nazywamy śmieciami, są… Czytaj więcej »

RAJD NA LIWOCZ

RAJD  NA  LIWOCZ

25 września 2017 r. członkowie SK  PTTK i  uczniowie klasy IVr  wraz z opiekunami  Sylwią Górz i Agnieszką Wodzień wybrali się na Liwocz. Pokonanie najwyższego wzniesienia Pogórza Ciężkowickiego (562 m n.p.m.) dostarczyło im wielu wrażeń. Z platformy widokowej podziwiali piękną panoramę okolicznych wsi. Celem rajdu oprócz integracji wychowanków było przede wszystkim propagowanie zdrowego i czynnego… Czytaj więcej »

XIII Szkolny Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod hasłem „Zdrowy Styl Życia”

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w XIII Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod hasłem „Zdrowy Styl Życia”, który odbędzie się 25 października 2017 r. o godzinie 8:50  w ZSE w Dębicy. Zgłoszenia (imię, nazwisko, klasa) należy kierować do nauczycieli języka angielskiego do 20 października 2017 r.  5 najlepszych uczniów weźmie udział… Czytaj więcej »

Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Po uroczystym otwarciu dokonanym przez panią dyrektor Marię Strzyż, młodzież klas drugich i trzecich miała okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Agnieszkę Wodzień. Uczniowie mogli się z niej dowiedzieć m.in. o technikach skutecznego uczenia się języków obcych i powodach, dla których warto… Czytaj więcej »