Polecany artykuł

Za moich czasów w Ekonomiku…

Za moich czasów w Ekonomiku…

„Za moich czasów w Ekonomiku… – czyli ze wspomnień o szkole” Jeżeli ktoś z Twojej rodziny, znajomych uczęszczał kiedyś do Ekonomika i chciałby podzielić się swoimi wspomnieniami ze szkolnych lat zapraszamy do udziału w konkursie.   Forma dowolna (wywiad, film, praca literacka, plakat, album, reportaż itp.) Podpisane prace składać u pani Agaty Wiktor, pani Agnieszki… Czytaj więcej »

Olimpiada wiedzy o mediach – etap okręgowy

Olimpiada wiedzy o mediach – etap okręgowy

W dniu 27.11.2015 odbył się I etap Olimpiady Wiedzy o Mediach zorganizowany przez Instytut Dziennikarstwa Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Patronat nad Olimpiadą objęły Minister Edukacji Narodowej Joanna Kluzik-Rostkowska oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Lena Kolarska-Bobińska. Zainteresowani uczniowie klas IV w zawodzie technik organizacji reklamy zmagali się z napisaniem eseju, stworzeniem filmu, fotoreportażu lub fotokastu na jeden… Czytaj więcej »

Drugie i trzecie miejsce w Olimpiadzie Przedsiębiorczości dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych

Drugie i trzecie miejsce w Olimpiadzie Przedsiębiorczości  dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych

W dniu 18.11.2015 w siedzibie „Dębickiego Klubu Biznesu”  odbyła się  Olimpiada Przedsiębiorczości.  Uczniowie naszej szkoły  zostali  jej laureatami zajmując II miejsce – Krzysztof Pieprzak z klasy IIIa oraz III miejsce -  Elżbieta Madura z klasy IVb. Olimpiada Przedsiębiorczości  zorganizowana została w związku z obchodami  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  i  była finałem mini projektu  pn.  Akademia Aktywnych… Czytaj więcej »

KONFERENCJA „PRZYSZŁOŚĆ – LUBIĘ TO! MŁODZI NA RYNKU PRACY, MOŻLIWOŚCI I ZAGROŻENIA”

KONFERENCJA „PRZYSZŁOŚĆ – LUBIĘ TO! MŁODZI NA  RYNKU PRACY, MOŻLIWOŚCI I ZAGROŻENIA”

19 listopada 2015 r. w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbyła się konferencja naukowa „Przyszłość – lubię to! Młodzi na rynku pracy, możliwości i zagrożenia”, w której uczestniczyła 18 – osobowa grupa maturzystów z naszej szkoły wraz z doradcą zawodowym – panią Małgorzatą Ciurkot. Organizatorami tej konferencji byli:  Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy, Wojewódzki Urząd… Czytaj więcej »

SUKCESY W XI POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

SUKCESY  W XI POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

25 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 miała miejsce XI edycja Powiatowego  Konkursu  Ekologicznego „Odkryj na nowo powiat dębicki”. W kategorii wiedzowej tego konkursu uczennice klasy Ig1: Paulina Maduzia i Magdalena Strzałka zajęły II miejsce. Wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zagadnień ekologicznych, jak i historii i geografii naszego powiatu. Uczniowie Ekonomika zgarnęli wszystkie… Czytaj więcej »

Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej

Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej

18 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym już Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej.   Byli to: Wiktoria Kosińska - występująca w kategorii – poezja śpiewana; Patrycja Barszcz - występująca w kategorii – recytacja; Gabriela Bieszczak - występująca w kategorii – recytacja; Natalia Wałęga – występująca w kategorii – recytacja; Klaudia Rodo – występująca w kategorii… Czytaj więcej »

Wyróżnienie dla Natalii za projekt logo

Wyróżnienie dla Natalii za projekt logo

Natalia Kaczor, uczennica klasy 4rg otrzymała wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego na projekt logo symbolizującego jakość powietrza, które w czytelny, zrozumiały dla każdego odbiorcy sposób przekaże informacje o stanie i jakości powietrza. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 12 listopada. Nagrody i wyróżnienia wręczyła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska i dyrektor Departamentu Ochrony… Czytaj więcej »

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jako że 14 października rozpoczęliśmy Rok Jubileuszowy- 80-lecie Ekonomika, w ramach obchodów postanowiliśmy pochylić się nad przemyśleniami naszego patrona – Janusza Korczaka, dotyczącymi tolerancji, miłości bliźniego, akceptacji cierpienia i własnych niedoskonałości. Uzupełnieniem mini plakatów z cytatami Starego Doktora była pogadanka, która przybliżyła nam pojęcie tolerancji i pozwoliła zrozumieć jej… Czytaj więcej »

SZKOLNA OLIMPIADA O UZALEŻNIENIACH I ICH KONSEKWENCJACH

SZKOLNA OLIMPIADA O UZALEŻNIENIACH I ICH KONSEKWENCJACH 20 XI 2015 ROK. 20 XI 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyła się  XII Szkolna Olimpiada o uzależnieniach i ich konsekwencjach. W olimpiadzie wzięło udział 25 uczniów z następujących klas 1b, 1g1, 1g2, 2c, 3b, 3g2, 4rg.   Uczniowie mieli rozwiązać test składający się z 20… Czytaj więcej »

TARGI EDUKACYJNE

TARGI EDUKACYJNE

18 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyły się VI – Targi Edukacyjne, pod  Patronatem Starosty Powiatu Dębickiego – Pana Andrzeja Reguły. Młodzież  szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu zapoznała się z ofertą wyższych uczelni. Uczniowie skorzystali z możliwości bezpośredniego kontaktu z pracownikami i studentami oraz mieli szansę weryfikacji swoich planów pod kątem przyszłego kierunku studiów. W  tym… Czytaj więcej »

Dyskoteka 2015

Dyskoteka 2015

18 listopada odbyła się dyskoteka integracyjna dla klas pierwszych i drugich naszej szkoły, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski we współpracy z Panią Dyrektor Małgorzatą Godycką oraz wychowawcami w/w klas. Niesamowitą oprawę muzyczną i wizualną zapewnił Jakub Żmuda z klasy III c i Jarosław Głogowski z klasy I b. Feeria świateł i mocny muzyczny beat pozwoliły nam… Czytaj więcej »