Polecany artykuł

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Odbędzie się w piątek 23 czerwca 2017   – o godzinie 8.00 Msza św. w Kościele pw Ducha Św.   – o godzinie 9.00 uroczysta akademia na nowej    sali gimnastycznej i rozdanie świadectw w salach

Szkolny klub wolontariatu II edycja

Szkolny klub wolontariatu II edycja

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy brał udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Europejskie Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Konkurs ten rozpoczął się 29 listopada 2016 r. i trwał  do 29 maja 2017 r. Celem konkursu jest rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych,… Czytaj więcej »

Finał projektu „Przedsiębiorczość w Praktyce”

6 czerwca w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbył się finał projektu „Przedsiębiorczość w Praktyce”. Najlepsze drużyny z województwa zaprezentowały przed jury biznesplany przedsięwzięcia rozwiązującego istotny problem lokalny. Po ocenie prezentacji biznesplanów drużyna Ekonomika w Dębicy zajęła VI miejsce w  województwie. Drużynę tworzyli uczniowie: Dawid Krawczyk, Zuzanna Brodawka, Justyna Daniek z klasy 2b technik… Czytaj więcej »

Podsumowanie projektu czytelniczego „Zaczytani”

Podsumowanie projektu czytelniczego „Zaczytani”

W  projekcie udział wzięły głównie uczennice klas drugich. Weronika Greczycho, Natalia Marek, Daria Szewc oraz Kinga Mroczek z 2 b w swojej recenzji zachęcały do przeczytania książki autorswa Gayle Forman pt.: Zostań jeśli kochasz. Zdjęcie wykonały pod wpływem książki Jay Asher’a 13 powodów (książka byłą promowana w czerwcu). 29 maja odwiedziły grupę Świetlików z Ochronki Sióstr Służebniczek gdzie po… Czytaj więcej »

Ekonomik na szlaku Rajdu Gwiaździstego

12 czerwca 2017r. o 8.30 z 4 punktów startowych wyruszyło na Szlak Partyzancki II i III Zgrupowania AK Obwodu Dębica 12 patroli szkół podstawowych i gimnazjów. Tym samym rozpoczął się XII Rajd Gwiaździsty o Proporzec Przechodni 5 Pułku Strzelców Konnych AK „Kałużówka 2017”. Jego celem jest popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy o Armii Krajowej i Polskim… Czytaj więcej »

Wycieczka na Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017

Wycieczka na Międzynarodowe Targi Żywności Warsaw Food Expo 2017

W piątek 02 czerwca 2017r.  uczniowie  naszej szkoły pod opieką  nauczycielek :  Marty Wypasek,  Aliny Ryczek i Marii Michalak odbyli  wycieczkę do Warszawy oraz na  Międzynarodowe Targi Żywności  Warsaw Food Expo 2017. W wycieczce uczestniczyło 29 osób z klas gastronomicznych. Wycieczka była sponsorowana w ramach Projektu „Młody gastronom – start do kariery zawodowej”, którego realizatorem… Czytaj więcej »

Nasi uczniowie chętnie pomagają

Nasi uczniowie chętnie pomagają

Uczniowie z klasy 3g1 technikum żywienia i usług gastronomicznych pomogli w zorganizowaniu przyjęcia z okazji Święta Matki, które odbyło się w dniu 24 maja 2017 roku podczas Gminnego Spotkania Kół Gospodyń Wiejskich w Centrum  Kulturalno-Oświatowym w Zawadzie  . Za profesjonalną obsługę przyjęcia i wzorowe zachowanie podczas pracy otrzymali pięknie wydrukowane podziękowania. Po raz kolejny  godnie… Czytaj więcej »

Festiwal zdrowego jedzenia i gotowania

Zespół Szkół Ekonomicznych wraz ze Stowarzyszeniem „Przyjaciół Ekonomika” w ramach realizacji zadania publicznego współfinansowanego przez Powiat Dębicki rozpoczął działanie, którego celem jest propagowanie zasad zdrowego odżywiania i kultury jedzenia.   We wtorek 23 maja 2017 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza część ( z trzech planowanych)  Festiwalu zdrowego jedzenia i gotowania. Były to  warsztaty… Czytaj więcej »

SEMINARIUM „Tylko miłość zwycięża świat”

30 maja delegacja naszej szkoły wzięła udział w  SEMINARIUM „TYLKO MIŁOŚĆ ZWYCIĘŻA ŚWIAT”, które odbyło się w Zespole Szkół Gimnazjalnych im. Anny Jenke w Błażowej. Sympozjum zorganizowano z okazji stulecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Krzysztof Górecki, prezes Szkolnego Klubu HDK Alicja Lipa oraz uczniowie: Wiktoria Zięba, Katarzyna Śmietana klasa… Czytaj więcej »

Podziękowanie

Pan Rainer Doehring Dyrektor KRONOSPAN HPL Sp. z o.o. Zakład w Pustkowie PODZIĘKOWANIE   Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy serdecznie dziękują za przekazanie na rzecz szkoły płyt HPL, z których zostaną wykonane ławki szkolne. Udzielona pomoc przyczyni się do podniesienia standardu pracy młodzieży i poprawy estetyki sal. Na… Czytaj więcej »